Dil Seçiniz

Araç kiralama şartlarınız, ehliyet ve yaş sınırlarınız nelerdir?

ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI

Araç kiralamak isteyen kişinin yaşı en az 23 olmalı ve en az iki yıllık ehliyet sahibi olmalıdır.

Kiracının ev ve iş telefonları ile adresleri tam olmalıdır.

Aracı kullanacak kişi sayısı birden fazla ise, sözleşme hazırlanırken bildirilmesi zorunludur.

Sözleşmede adı bulunmayanlar aracı kullanamazlar.

Kullanmaları halinde meydana gelecek tüm hasar ve cezalardan kiracı ile birlikte müteselsilen sorumlu olacaklarını kabul ve beyan ederler.

KM sınırız nedir?

KM SINIRI

A-) Günlük Maksimum 250 KM ile sınırlıdır. Aylık Kiralamalar ’da 3.000 KM ile sınırlıdır.

1 ila 4 gün arası 250KM

4 ila 7 gün arası 200KM

7 ila 15 gün arası 150KM

15 ila 30 gün arası 100KM'den Hesaplanır.

 

B-) KM aşımları Ekonomik Segment de her KM başına 2.50 TL den

Orta Segmet de 3.00 TL den

Lüks Segment de 5.00TL den hesaplanır ve tahsil edilir.​

Provizyon olarak kaç TL alıyorsunuz? Kaç gün sonra iade ediyorsunuz?

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı):

Dervish Rent a Car Türkiye de ‘TEK’ olarak diğer tüm kurumsal Rent a Car Firmaları gibi depozit alma. (Müşterinin Kredi kartının bakiyesinden belli bir miktar para bloke etme) sistemini kullanmıyordur. Müşterilerimizin en çok sorduğu konulardan biridir. Bazı firmalar araç kiralama yaparken provizyon uygularlar. Bu durum müşterileri zor durumda bırakan uygulamalrdan biridir. Çünkü bu süreç boyunca kredi kartının belirli bir limiti kullanılmaz hale gelir. Ayrıca blokaj söz verildiği tarihe kaldırlımadığı takdirde müşteriler mağdur duruma düşebilir. Dervish oto kiralama olarak provizyonsuz araç kiralama hizmeti veriyoruz. Böylece müşterilerimizin kredi kartına herhangi bir blokaj konulmuyor ve gönül rahatlığıyla araç kiralama gerçekleştirebiliyor.

Kaza durumunda ne yapmamız gerekiyor?

*Sakin olun, Kaza gerçekleştiği anda sağlık durumunuz iyiyse sadece maddi bir kaza ise hemen aracın geniş açıdan birkaç fotoğrafını çekin hasar bedeli ne olursa olsun anlaşmalı durumlarda kazaya karışan araçlarla beraber kaza tespit tutanağı tutup, size ait ehliyet ve karşı tarafın da evrakları ile beraber (ehliyet, ruhsat, trafik sigortası) bilgileri alıp bize bildirmeniz gerekir. Bu evrakları tamamlamadığınız zaman %100 siz üstlenmiş olursunuz.

Kendinizi İyi  hissetmiyorsanız ve yaralandıysanız hemen 112 yi arayın işin geri kısmını biz hallederiz.

Kaza durumunda ne öderiz?

KAZA HALLERİ

A-) Kaza gerçekleştiği anda sürücü ehliyetsiz veya alkollü ise Rent a Car kaskodan yararlanamaz.
B-) Kaza gerçekleşmesi halinde kiracı kusurlu ise;

Ekonomik Segmentte hasarın 30.000 Türk Lirası,

Orta Segmentte hasarın 40.000 Türk Lirası,

Lüks Segmentte ise 50.000 Türk Lirası

'kadar olan kısmından (Rent Kasko Muafiyet Bedeli) ve aracın tamir ve bakımı süresindeki iş kaybından kiracı sorumludur. İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır.

C-) KAZA VE ARIZA DURUMUNDA ÜCRETSİZ TEDARİK ARAÇ HİZMETİMİZ YOKTUR. ÜCRETİ MUKABİLİNDE MÜSAİT ARAÇ OLURSA TEDARİK ARAÇ VERİLEBİLİR.

 

En Az Kiralama Süresi Nedir?

En az kiralama süresi 24 saattir.

Kira Sözleşmenizi Görebilirmiyim?

Kiralama sözleşmesi için buraya tıklayınız!

Trafik Cezaları Kime Ait?

Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.

Araçlarda Sigorta ve Kasko Var Mı?

Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Zorunlu Trafik Sigortası ve ayrıca Özel Full Rent a car Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. 

Sigorta ve Kasko Kapsamı Dışında Kalan Noktalar Neler?

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak, Belirlenen hız limitini aşmak, Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek, Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak, *Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır. *Kaza harici Lastik, Cam, Far vb hasarlarda kasko ve sigorta kapsamına girmez.

Araç Kiralama Fiyatlarına Hariç Olan Hizmet ve Ürünler Neler?

YAKIT: Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz. İLAVE SÜRÜCÜ: Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit-ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir, 2. sürücüden sadece kulanım süresince 50 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir. Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. BEBEK VE ÇOCUK KOLTUĞU: Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir. NAVİGASYON CİHAZI: Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir. ŞEHİR DIŞI ARAÇ TESLİMATI: Teslimat yeri Konya dışı bir il ise, bölgenin Konya iline olan uzaklığına göre ek ücret talep edilir. Havalimanı, Otogar ve Tren Garına Teslimde, Aylık Kiralamalarda Transfer ücreti alınmamaktadır. Günlük ve Haftalık Kiralamalarda Transfer Ücretini Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayıp öğrenebilirsiniz. GPS(Navigasyon cihazı) :Rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ek ücret karşılığında temin edilebilir. OGS cihazı :Kiralama süresi boyunca ek ücret karşılığında temin edilebilir. Kullanım ücretleri ayrıca tahsil edilir. Bebek Koltuğu :Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde ek ücret karşılığında sağlanabilir. Teslim ve Bırakma :Konya Havalimanı, Konya Tren Garı, Konya Otogarı'na 30 gün üzeri kiralamalarda ücretsiz araç teslimi ve bırakma yapılmaktadır.30 gün altı kiralamalar ve farklı konumlar için ek ücret karşılığında teslim alma ve bırakma sağlanabilir. Fiyatlar için müşteri hizmetlerimizi arayınız.

Kiraladığım Aracı Benden Başka Biri Kullanabilir Mi ?

Dervish Oto Kiralama'da kiralayan dışındaki 3. şahısların kullanımları, ancak sürücü belgesi ve kimlik belgelerinin Müşteri temsilcilerimiz tarafından kira sözleşmesine kaydı halinde mümkündür. Kiralayan dışında eğer kaza olursa rent a car kasko hizmeti devre dışı kalır. Bu yüzden aracı sürecek kişiler kesinlikle sözleşmeye imza eklemek zorundadır.

Ödeme Şekilleri Nelerdir?

Ödemeler geçerlilikleri Dervish Oto Kiralama tarafından kabul edilen banka havale ve eft sistemi, kredi kartı ve nakit olarak yapılabilir. Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. Yurt dışından gelen misafirlerimiz için döviz bozma hizmetimizde vardır.

Uzun Süreli Kiralama Koşulları Nelerdir ?

Koşullarımız güncellenip değişebileceği için 30 gün ve üzeri araç kiralama ihtiyaçlarınız için iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak güncel koşulları öğrenebilirsiniz.

İsteğe Bağlı Mini Hasar Sigortası Var mı ?

İsteğe Bağlı Mini Hasar Sigortası

 

Rapor tutulması veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye

Toplam 2000 TL, 3000 TL, 7500 TL ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Cam, far, ayna, ufak çizik vb kapsamaktadır.

 

(Araç kira bedelinden hariç isteğe bağlı yapılır. Aracın tamir ve bakımı süresindeki iş kaybından kiracı sorumludur. İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır ve tahsil edilir.)

 

Mini Hasar Sigorta Çeşitleri

 

Eko Mini Hasar Sigortası

Toplam 2000 TL ye kadar olan kazalarda

Günlük 200 TL

 

Orta Mini Hasar Sigortası

Toplam 3000 TL ye kadar olan kazalarda

Günlük 300 TL

 

Lüks Mini Hasar Sigortası

Toplam 7500 TL ye kadar olan kazalarda

Günlük 500 TL

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM