Dil Seçiniz
Konya’nın En Büyük 3 AVM’si
Konya’nın En Büyük 3 AVM’si

Bu yazımızda şehir ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistler için Konya’nın en büyük 3 Alışveriş Merkezinden bahsedeceğiz.

 

Kent Plaza AVM

Kent Plaza gerek merkeze yakınlığı ve gerekse mağaza büyük bakımından listemizin ilk sırasına girmeyi hak ediyor. Şu aralar (31.03.2020)  Corona virüs nedeni ile kapalı olsada yine içinde Eczane ve temel ihtiyaçlarınızı alacağınız küçük çaplı bir market bulunuyor. 160 ın üzerinde mağaza bulunuyor ve yaklaşık 45 bin metre kare mağaza alanı mevcut. Virüsten kurtulur kurtulmaz aileniz ile beraber gezilesi bir mekan. Konya Oto Kiralama ‘dan aracınızı kiralıktan sonra Dervish Oto Kiralama ile Kent plaza avm arası 7.5 dakikadır.

 

M1 Konya AVM

Bu AVM’yi en çok Konyaspor maçına gelen vatandaşlarımız için tavsiye ediyoruz. Çünkü yeni Konya stadı ile M1 Konya AVM arası çok yakın! Bu AVM’nin bir diğer özelliği de eğlence olarak; parkında ufak çaplı bir lunapark bulunmasıdır. Bu lunaparkta çarpışan araba, çekiç, balerin, gondol vb malzemeler mevcut. Tabi AVM olarakta oldukça büyük bir alana sahip türkiye çapında bilinen tüm markaları bulma şansına sahipsiniz. Konya Rent a Car ile arası 15 dakikadır.

 

Kule Site AVM

Konya’nın en popüler AVM lerinden birisi de Kule Site AVM’dir. Merkeze çok yakındır ve yerel halkın en çok tercih ettiği AVM’dir. Çünkü diğer AVM’lere göre daha hesaplıdır. Yaklaşık 130 Marka mevcuttur ve hafta içi yaklaşık günde 28 bin kişi gelirken hafta sonu bu sayı tam tamına 60 bine ulaşıyor. Konya Araç Kiralama ‘ile Kule Site arası sadece 5 dk dır.. 

 

Konya’nın En Büyük 3 AVM’si
Konya’nın En Büyük 3 AVM’si
Konya’nın En Büyük 3 AVM’si
  • Etiketler: