İletişim
Konya Araç Kiralama Firmaları
Konya Araç Kiralama Firmaları

KONYA ARAÇ KİRALAMA FİRMALARI

Konya, iç Anadolu bölgesinde bulunan bir şehrimizdir. Hemen hemen merkezi konumda bulunması nedeniyle Türkiye’nin önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Konya ilimiz 2 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Bu kadar kalabalık bir şehirde her ailenin araç sahibi olmadığını göz önünde bulundurursak araç kiralama oldukça popüler bir sektördür.

 

ARAÇ KİRALAMANIN TARİHÇESİ

Araç kiralama ilk olarak 1904 yılında Alman firması tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir. Daha sonraları ABD 1916 yılında araç kiralama işi ile ilgilenen insanların varlığı bilinmektedir. Bilinen en eski acente ise 1946 yılında Detroit havaalanında Waarren Avis tarafından hayata geçirilmiştir. Bakıldığında araç kiralama; çok eski bir tarihe sahip olunmasa da oldukça yaygınlaşan bir sektör olma başarısını yakalamıştır.

 

KONYA ARAÇ KİRALAMA ORTALAMA FİYATLARI

Araç kiralamada fiyat belirleyen birden fazla etken bulunmaktadır. Şüphesiz içlerinden en  önemlisi tercih edilen arabanın modeli ve markasıdır. Müşteriler tarafından istenilen araç, kiralamacı tarafından belirlenen ve modeli, markası göz önünde bulundurularak koyulan fiyata göre kiralanır. Bu yüzden bir fiyat söylemek doğru değildir. En sağlıklı bilgi için Konya araç kiralama iş yerlerini arayarak istenilen araca göre fiyat alınmalıdır.

 

 

ARAÇ KİRALAMA DA İSTENİLEN ŞARTLAR

En temel aranan özellik; araba kiralamak isteyen kişinin ehliyet sahibi olmasıdır. Ehliyet sahibi olamayan yetişkinler kesinlikle araç kiralama işlemini gerçekleştiremezler. Bunun yanında yaş sınırı vardır; ekonomik sınıf bir araç için belirlenen yaş 23 iken orta ve üst sınıf araçlar için arana yaş sınırı 25’tir. Eğer lüks araçlardan birini kiralamak istiyorsanız yaş sınırınızın 28 olması gerekmektedir.

Kiralanan aracı birden fazla kişi kullanabilmektedir fakat aranan şart şudur; aracı kullanacak her yetişkinin ehliyetinin ve bazı bilgilerin aracın kiralandığı rent a cara bildirmesi gerekmektedir. Bir diğer şart şudur; aracı aldığınız anda deposunda yer alan benzin miktarına eş değer şekilde geri iade etmeniz gerekmektedir. Ayrıca belirlenen kilometreyi aşma durumunda ücretlendirme bindirilmektedir.

 

                                                                               

KONYADA EN POPÜLER ARAÇ KİRALAMA ACENTELERİ

Konya ilimizde yer alan araç kiralama imkanı veren iş yerlerini sizler için araştırdım.

 • Dervish Oto Kiralama
 • Seyyah Araç Kiralama
 • Türkoğlu Oto Kiralama
 • Avis Konya
 • Çizgi Rent a Car Konya
 • Konya Araç Kiralama
 • Konya Rent a Car
 • Budget Konya
 • Enterprise Rent a Car
 • Klass Oto Kiralama

 

Yukarıda maddeler olarak sıraladığım Konya İlimizde yer alan araç kiralama yerleri, müşterileri tarafından beş yıldız almaya hak kazanmıştır. Bu nedenle sık sık tercih edilen Konya araç kiralama yerleridir. Sizler için yukarıda saydığım bazı iş yerlerinin kısaca bilgisinden bahsetmek istiyorum.

 

SEYYAH OTO KİRALAMA

Konya’nın Selçuklu  ilçesinde yer alan ‘ Seyyah oto kiralama ‘ müşteri hizmetini en  önde tutan bir işyeri olma özelliğindedir. Araç fiyatları esneklik göstermektedir. Müşterilerin tercih ettikleri araçlara göre, araba fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca kiralanan aracın kaç günlüğüne anlaşma yapılması da bir diğer fiyata etki eden etkendir. Aynı zamanda internet siteleri sayesinde kolaylıkla irtibat kurma olanağı tanınmaktadır.

 

TÜRKOĞLU OTO KİRALAMA

Konya araç kiralama denildiğinde akla gelen bir diğer firma ise ‘ Türkoğlu Oto Kiralama’dır. İstenilen araç ve modelin varlığını slogan olarak kullanan bu firma bünyesinde; akla gelebilecek birçok araç barındırmaktadır. Yukarıda saydığım tüm oto kiralamacılar gibi bu oto kiralama şirketinin de web sitesi bulunmaktadır ve çok kolaylıkla irtibat kurulabilmektedir.

Diğer tüm rent a carları yukarıda verdiğim isimler ile web sitesinden bulabilirsiniz. Hemen hemen tüm araç kiralama yerlerinde ortalama fiyatlar geçerlidir.

Sağlıklı günler dilerim…

 

ANAHTAR KELİMELER: ARAÇ KİRALAMA, KONYA ARAÇ KİRALAMA, ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI, KONYA ARAÇ KİRALAMA FİRMALARI

 

konya araç kiralama firmaları

 • Etiketler: